ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО НАПРЯМУ

Тра 1, 2025

29 квітня 2025 року на базі позашкільних закладів міста відбувся обласний семінар (онлайн) директорів центрів науково-технічної творчості, станцій юних техніків «STEM-освіта – шлях до успіху».

Учасників обласного семінару привітали заступник директора Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Вікторія Горбань, директор департаменту освіти міської ради Наталія Рева. У своїй промові Наталія Василівна зосередила увагу  на позашкільній освіті міста та в цілому, що є невід’ємною й унікальною ланкою, головна мета якої – створення умов для розвитку дітей та задоволення їх інтересів у вільний від навчання час: «Позашкільні навчальні заклади залишаються осередками всієї організаційно-масової роботи з дітьми та молоддю. Тому одним із першочергових завдань працівників системи освіти є пошук дієвих засобів і методів роботи, в тому числі і в STEM-напряму».

 Гейм тайм «Територія дитячих мрій» провела начальник відділу позашкільної освіти там виховної роботи департаменту освіти Рита Бабенко, у рамках якого директори  взяли участь у відкритому діалозі щодо розвитку технічної творчості, як змінити підходи до організації конкурсів та виставок з науково-технічної творчості, можливостей штучного інтелекту на заняттях гуртка, мотивації педагогів для побудови сильного STEM-напряму.

  Найкращими кейсами, реалізованими проєктами, дієвими методами роботи,  інноваціями в STEM-освіті поділилися адміністрації та колективи КЗ «СЮТ» (директор Юлія Пузенко), КЗ «БТДтаЮ» (директор Ольга Лукьянова), КЗ «ЦПРтаДТ»( директор Оксана Гунько). Керівники закладів позашкільної освіти взяли участь в міні-практикумі «Робота в програмі початкового 3D моделювання Tinkercad фірми Autodesk». 

Кожен педагог позашкільного закладу, до якого приходять діти, є неповторною особистістю з особливим талантом. Щоб бути гарним співрозмовником, цікаво викладати, майстерно демонструвати власні здібності в STEM-напряму,  він має постійно підвищувати свій професійний рівень – підсумували учасники обласного семінару.

 Колеги з Дніпропетровської області подякували департаменту освіти Кам’яської міської ради, колективам закладів позашкільної освіти за змістовний, насичений, динамічний семінар з влучними інсайтами, майстер-класами, інструментами, технологіями.

Учасники заходу дійшли висновку, що тільки об’єднавши всі зусилля, можемо говорити про розвиток позашкільної освіти як соціального інституту, який розвивається і функціонує, зберігаючи свою сутність.